Komunia Święta we własnym ogrodzie

Pandemia koronawirusa wywołała ogromny kryzys na całym świecie, a rządowe obostrzenia zakazują nam różnej aktywności. Co więcej, wciąż zmieniające się zasady nie dają pewności jutra ani możliwości zaplanowania wszelakich działań. Dokładnie tak samo jest z organizacją Komunii Świętej, przecież w ubiegłym roku te zostały przeniesione z maja na wrzesień. Jak będzie w tym roku? Tego nie wie jeszcze nikt, dlatego nie warto rezerwować miejsca w restauracji, a tym bardziej wpłacać zaliczki. Rodziny, które posiadają chociaż niewielki ogródek, mogą z powodzeniem zorganizować profesjonalne przyjęcie komunijne na własnym terenie.

Samodzielna organizacja Komunii – to nie takie straszne

Rodzice dzieci, które mają w tym roku przystąpić do Komunii Świętej, potwierdzają, że nieco obawiają się organizacji przyjęcia we własnych „czterech ścianach”. Samodzielna obsługa gości, gotowanie, potem sprzątanie, te czynności mogą rzeczywiście przerażać. Jeśli jednak rodzina jest szczęśliwym posiadaczem ogrodu, sytuacja zmienia się diametralnie.

Tak naprawdę nie ogranicza nas przestrzeń. Nie trzeba też martwić się o jedzenie czy wyposażenie ogrodu w meble, stoły, krzesła i inne akcesoria. Co więcej, żadną przeszkodą nie jest pogoda i chociaż maj jest jednym z najpiękniejszych miesięcy w ciągu całego roku, to przecież może zdarzyć się deszcz. I na to mamy rozsądną radę.

Można zamówić catering wraz z obsługą kelnerską, a z wypożyczalni wypożyczyć zastawę stołową. W razie niepogody z pomocą przychodzą Turbonamioty, które wynajmują namioty wedle preferowanych rozmiarów czy dodatkowych funkcji.

Jak widać, samodzielna organizacja komunii wcale nie jest taka trudna, bo przecież na rynku funkcjonują profesjonalne firmy, które wyręczają praktycznie we wszystkim. Rodzicom pozostaje jedynie użyczyć teren, na którym odbędzie się impreza.

Komunia w ogródku – ile to kosztuje?

Trudno wyliczyć konkretną kwotę, jaka wiąże się z wydatkami na organizację przyjęcia komunijnego. Wiadomo na pewno, że finansowo znacznie bardziej opłaca się zrobić komunię w domu, aniżeli w restauracji, nawet jeśli skorzystamy z usług wymienionych wyżej profesjonalistów. Pamiętajmy, że Komunia Święta wiąże się ze sporą inwestycją, to wydatek rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych. Wiele zależy oczywiście od liczby zaproszonych gości czy standardu przyjęcia. Wiadomo jednak, że w tej samej cenie, możemy zorganizować wystawną uroczystość we własnym ogródku albo skromny obiad w lokalu. Co więcej, organizując komunię w domowym, nie jesteśmy ograniczeni czasowo, a goście czują się bardziej swobodnie.

Istotne jest to, by bez względu na rodzaj i miejsce organizowanego przyjęcia komunijnego, nie zapominać o głównym celu tej podniosłej uroczystości. Komunia Święta to przecież nie tylko spotkanie w rodzinnym gronie i okazja do wspólnej zabawy. Najważniejsza jest chwila spędzana w kościele, pierwsza spowiedź i przyjęta przez dziecko komunia. Oprawa spotkania z najbliższymi, a przede wszystkim prezenty nigdy nie powinny mieć znaczenia priorytetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here