metoda in vitro

Zapłodnienie in vitro nadal jest dla wielu osób bardzo tajemnicze i jednocześnie przerażające. Często jest to jednak ostatnia szansa dla osób, które marzą o powiększeniu rodziny. Co trzeba wiedzieć o in vitro nim pójdziemy do kliniki po pomoc?

In vitro – co to jest?

In vitro Śląsk to metoda, która polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Bardzo często leczenie niepłodności nie przynosi oczekiwanych rezultatów i wtedy pozostaje zastosowanie metody in vitro.

Klinika in vitro Katowice to miejsce, w którym pary otrzymają pomoc, gdy przyczyną niepłodności jest niedrożność jajników, niska jakość nasienia czy endometrioza. Są to problemy, które wykluczają zajście w ciążę metodą naturalną.

Jak przygotować się do zapłodnienia in vitro?

Leczenie niepłodności Katowice najczęściej jest długotrwałe i wymaga od partnerów dużego zaangażowania. Należy również liczyć się z możliwością niepowodzenia przy pierwszej próbie. Klinika in vitro Katowice niesie pomoc na każdym etapie leczenia.

Zapłodnienie in vitro wymaga odpowiedniego przygotowania. Bardzo ważne jest wprowadzenie odpowiedniej diety, w której znajdzie się białko, wapń oraz kwas foliowy. Ogromne znaczenie ma zdrowy styl życia. Unikanie alkoholu, kawy czy papierosów jest obowiązkowe.

Bardzo ważne jest również nastawienie psychiczne. Partnerzy muszą wiedzieć, że zapłodnienie in vitro Śląsk to trudny i długotrwały proces. Powinni się wspierać i mówić o swoich uczuciach.

Jak wygląda zapłodnienie in vitro?

Leczenie niepłodności Katowice ma cztery etapy, które zmierzają do prawidłowego pobrania komórek rozrodczych, a następnie zapłodnienia ich i umieszczenia w organizmie kobiety.

Pierwszy etap polega na stymulacji owulacji. Jej zadaniem jest uzyskanie większej ilości dojrzałych komórek jajowych. Kolejnym etapem leczenia niepłodności Katowice jest pobranie komórek jajowych. Przebiega ono w znieczuleniu ogólnym, dożylnym oraz pod kontrolą USG. Zabieg trwa od 10 do 20 minut.

Laboratoryjne zapłodnienie in vitro Śląsk jest kolejnym etapem. Po udanym zapłodnieniu następuje transfer do organizmu kobiety. Zabieg trwa około 10 – 15 minut.

Dla wielu par najtrudniejszy moment następuje na końcu procesu. Jest to oczekiwanie na wynik testu ciążowego, który można przeprowadzić około 11 dni po zapłodnieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here