Ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. To ceremonia małżeństwa. Dwie bliskie sobie osoby składają przysięgę małżeńską. Z tej okazji młoda para organizuje przyjęcie okolicznościowe zwane weselem.
Planowanie przyjęcia weselnego nie jest łatwe. Wesele musi być dobrze zorganizowane. Pracy jest bardzo dużo. Należy wybrać restaurację, oprawę muzyczną przyjęcia, fotografa, suknię ślubną, dekoracje, atrakcje weselne, słodki poczęstunek, zaproszenie i podziękowania dla gości,
Organizacja ślubu to wyzwanie
Doświadczony konsultant ślubny może zrobić to za nas. Zadba nie tylko o wszystkie formalności związane z organizacją przyjęcia. Będzie czuwał nad tym, aby goście weselni nie byli głodni. Ustali weselne menu i podpowie młodej parze, jakie ciasta na wesele będą odpowiednie.
Obecnie na przyjęciach weselnych, które trwają, ponad dwanaście godzin, podaje się od czterech do sześciu dań ciepłych. Do gorących dań obiadowych podawane są zakąski, przystawki, owoce, zimne desery i ciasta. Posiłki na ciepło serwowane są co dwie i pół godziny. Do ciast i deserów podawane są napoje. Kawa, herbata, woda mineralna, soki owocowe i napoje alkoholowe.
Ciasta i desery to nieodłączny element każdego przyjęcia weselnego. To bardzo ważny element słodkiego poczęstunku. Jakie ciasta na wesele kupić? Wybór słodkich wypieków jest bardzo duży. Pamiętajmy, że każdy z gości ma inny gust kulinarny.
W naszym kraju najpopularniejszym ciastem na przyjęciach weselnych jest sernik królewski z rodzynkami. To ciasto króluje na weselnych stołach. Nie zależnie od pory roku, w jakiej jest organizowane przyjęcie weselne.
Do popularnych weselnych wypieków zaliczamy: ciasta drożdżowe, ciasta kruche z owocową galaretką, miodownik z kawałkami włoskich orzechów, ciasto czekoladowe z gruszkami, sernik z żurawiną, ciasto marchewkowe, rolada z puszystym kremem i truskawkami, migdałowiec, tradycyjny polski makowiec, orzechowiec, jabłecznik na gorąco podawany z zimnymi lodami, babka marmurkowa, piernik z orzechami, sękacz, snickers i popularna karpatka.
Jakie ciasta na wesele?
Niezależnie od naszego wyboru ciasta, muszą być świeże i smaczne. Słodkie wypieki przygotowywane na ten szczególny dzień zawierają mniej kremów i słodkiej śmietany. Mają mniejszą zawartość cukru. Nie mogą być przesłodkie. Duża ilość słodkiej śmietany i puszystych kremów zarezerwowana jest w tym dniu dla tortu weselnego.
Desery i ciasta na przyjęcie weselne są ogólnie dostępne. Zmówić możemy je w każdej profesjonalnej cukierni. Zamówienie na słodkie wypieki należy złożyć na kilka tygodni przed planowanym odbiorem. Blacha wybranego ciasta kosztuje od czterdziestu do stu dwudziestu złotych za blachę. Na formie znajduje się około dwudziestu pięciu kawałków ciasta. Przyjęta jest zasada, że dla jednej osoby zamawiamy trzy kawałki ciasta. Sześć kawałków na zaproszoną parę gości.
Obecnie modne są słodkie stoły. Wyglądają, tak dobrze, jak smakują. Jeżeli wiemy, jakie ciasta na wesele zamówimy, możemy umieścić je na słodkim stole. Pokrojone w małe kawałeczki i ułożone na małych talerzykach będą wyglądały doskonale.
Na słodkich stołach oprócz ciast znajdziemy: makaroniki, słodkie ptysie, kolorowe bezy, pralinki, cukierki, mini torciki, m&ms’y, żelki, deserki w kubeczkach, ciasteczka na patyku oblane czekoladą, zimną lemoniadą w małych butelkach, koktajle ze słomkami, cakepops’y, torciki węgierskie, pianki, eklerki, bezy, desery z dodatkiem alkoholu i lody.
Koszt zamówienia słodkiego stołu w cukierni to trzy tysiące złotych. Zapłacić możemy gotówką lub kartą płatniczą. Stół pełen słodkości, możemy również przygotować sami. Wystarczy odrobina kreatywności. Słodki bufet musi tworzyć całość z resztą dekoracji weselnych. Inspiracji możemy poszukać na blogach ślubnych.
Najważniejszym elementem weselnego menu są pyszne i świeże ciasta. Każdy z nas kocha słodkości. Wybrane przez nas cukiernicze wypieki powinny się dobrze prezentować na weselnym stole. Mniej słodkie i różnorodne. Zamawiając, je w cukierni nie powinniśmy, przesadzić z ich ilością.